15 10.20 11:59

LWM: Wygrana rocznika 2009 w zaległym meczu

Wygraną zakończył się zaległy mecz AP Jagiellonii Białystok (2009), rozgrywany w minioną środę (14.10) w ramach 5. kolejki zmagań Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Zawodnicy z rocznika 2009 pokonali na obiekcie w Pilikach AP Brylant Bielsk Podlaski 3:1.

Wszystkie gole w spotkaniu padły już w drugiej połowie. Pierwsza zakończyła się bowiem bezbramkowym remisem. Niekwestionowanym bohaterem Jagiellończyków był autor hat-tricka, Patryk Grzybowski, który swoje bramki zdobywał w 30., 40. i 43. minucie. Goście byli w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem Damiana Dolińskiego z 41. minuty. Rezultat starcia to zatem 3:1 dla gospodarzy, którzy dzięki takiemu wynikowi dopisali sobie do dorobku komplet punktów.

Obecnie podopieczni trenerów Pawła Bondziula i Kacpra Szadłowskiego zajmują 7. miejsce w tabeli LWM z dorobkiem 10 punktów i bilansem trzech zwycięstw, remisu i trzech porażek. Swój kolejny ligowy mecz „Żółto-Czerwoni” rozegrają już w najbliższy weekend, kiedy podejmą Ruch Wysokie Mazowieckie.

5. kolejka Ligi Wojewódzkiej Młodzików

AP Jagiellonia Białystok (2009) – AP Brylant Bielsk Podlaski 3:1 (0:0), 14.10.2020 r.
Bramki: Grzybowski 30′, 40′, 43′.

Skład AP Jagiellonia (2009): Lewczuk – Bondaruk, Łukaszuk, Drągowski, Gawryluk, Klujewski, Grzybowski, Kossakowski, Rogucki.

Grali także: Bobowski, Kuprianowicz, Majstorowicz, Nazarko, Zawadzki.