30 05.19 13:49
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2010 druga w Białystok Trophy

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2010 zajął drugie miejsce w turnieju Białystok Trophy, który odbył się w miniony weekend na Stadionie Miejskim przy Słonecznej. Podopieczni Piotra Głowickiego i Marcina Oksztulskiego musieli uznać wyższość jedynie APN Hattrick Białystok.

– W roczniku 2010 w turnieju udział wzięło dwanaście drużyn, które stworzyły dwie grupy po sześć zespołów.  My byliśmy w grupie B z: Irzyk Warszawa, AMP Białystok II, Tauras Kaunas, APN Hattrick i Junior Białystok. Trzy najlepsze drużyny wychodziły do Ligi Mistrzów i pomimo dwóch porażek na początku, udało nam się wyjść z drugiego miejsca w grupie. Później goryczy porażki doznaliśmy dopiero w meczu o pierwsze miejsce z APN Hattrick (0:1). W Lidze Mistrzów zarówno my jak i Hattrick do ostatniej kolejki mieliśmy same zwycięstwa. Co ciekawe, podium uzupełnił Junior Białystok, czyli trzeci zespół z naszej grupy – opowiadał trener Piotr Głowicki.

Chłopców trzeba pochwalić przede wszystkich za cechy wolicjonalne, bo gra była raczej niesatysfakcjonująca. Jednakże w momencie, gdy zaczynasz turniej od dwóch porażek, a do samego końca grasz o zwycięstwo, widzisz, że grupa ma charakter, natomiast oczekiwania wobec niej mamy na pewno większe – podsumował szkoleniowiec młodych Jagiellończyków.