14 09.20 14:55

LWM: Remis z Wigrami

Remisem zakończył się dla zawodników AP Jagiellonia Białystok 2010, występujących w I Lidze Wojewódzkiej Młodzików, mecz 4. kolejki sezonu 2020/2021. „Żółto-Czerwoni” podzielili się punktami z Wigrami Suwałki, remisując 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie w tym meczu objęli gospodarze. W 14. minucie piłkę w siatce bramki gości umieścił Maksymilan Sawoniewski. Była to jedyna bramka podczas pierwszej odsłony tego starcia. Po zmianie stron Aleksander Szostkiewicz dołożył drugą bramkę i młodzi Jagiellończycy prowadzili już 2:0. Niestety, wypuścili z rąk to prowadzenie i ostatecznie zremisowali. Najpierw naszego bramkarza pokonał Sebastian Kondracki, a trzy minuty później wyrównał Rafał Olszewski. Było to ostatnie trafienie w spotkaniu, rezultat nie uległ już zmianie. Obecnie chłopcy z rocznika 2010 zajmują w swojej klasie rozgrywkowej 7. miejsce z bilansem jednej wygranej i tyle samo remisów oraz porażek, gromadząc dzięki temu na swoim koncie cztery punkty.

Swój kolejny mecz ligowy podopieczni trenera Piotra Głowickiego rozegrają w sobotę, 19 września. Zagrają wtedy, na wyjeździe, z Juniorem Białystok.

I Liga Wojewódzka Młodzików D2 – 4. kolejka

AP Jagiellonia Białystok (2010) – AP Wigry Suwałki 2:2 (1:0), 12 września 2020 r.

Bramki: Sawoniewski 14′; Szostkiewicz 35′.

Skład Jagiellonii: Łozowski – Różański, Baran, Burnos, Hatsko, Kowalczuk, Kulesza, Sawoniewski, Szostkiewicz.

Grali także: Zabielski, Soszyński, Sokołowski, Karczyński.