10 11.20 14:22

LWM: Wysoka wygrana na koniec rundy

Wysoką wygraną zakończył się mecz AP Jagiellonii Białystok (2010). „Żółto-Czerwoni” pokonali, na własnym obiekcie, Olimpię Zambrów 10:0.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy przed przerwą trzykrotnie zdołali pokonać golkipera gości. Trafienia Karczyńskiego, Różańskiego i Kowalczyka zapewniły białostoczanom prowadzenie 3:0. Po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez trenera Piotra Głowickiego nie spuścili z tonu, dokładając aż siedem goli w drugiej połowie. Swoje bramki dołożyli Sawoniewski, Pęksa (dwie), Hatsko, Sawoniewski oraz Kulesza. Mecz zakończył się wygraną Jagi 10:0. To piąte zwycięstwo naszych chłopców w tej rundzie.

Był to ostatni ligowy mecz naszych młodzików z rocznika 2010 jesienią tego roku. Jagiellończycy zakończyli rywalizację na 4. miejscu w tabeli z 18 punktami na koncie, zdobytymi dzięki pięciu wygranym i trzem remisom. Do tego dochodzą jeszcze dwie porażki.

I Liga Wojewódzka Młodzików D2 – 11. kolejka

AP Jagiellonia Białystok (2010) – Olimpia Zambrów 10:0 (3:0), 8.11.2020 r.

Bramki: Karczyński 8′; Różanski 26′; Kowalczyk 29′; Kowalczuk 34′; Sawoniewski 38′; Pęksa 42′, 43′; Hatsko 45; Sawoniewski 52′; Kulesza 60′.

Skład AP Jagiellonia (2010): Łozowski – Karczyński, Różański, Baran, Hatsko, Kowalczuk, Kulesza, Sawoniewski, Zabielski.

Grali także: Soszyński, Siemieniuk, Kowalczyk, Czapnik, Pęksa.