15 09.20 14:39
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2012 ósma na turnieju w Warszawie

Drużyna AP Jagiellonii Białystok 2012 ma za sobą silnie obsadzony Turniej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, który odbył się Warszawie. Podopieczni Piotra Bondziula i Rafała Kucharczyka w gronie 16 drużyn uplasowali się w środku stawki, na ósmej pozycji. Najlepszą drużyną została Wisła Płock.
– Trafiliśmy do bardzo wymagającej grupy z zespołami Wisły Płock (późniejszy zwycięzca całego turnieju), Wigier Suwałki (zwycięzca poprzedniej edycji tych samych rozgrywek) oraz Legionovii Legionowo. Turniej dla naszej drużyny miał dwa oblicza. Faza grupowa to rewelacyjne gra ofensywna na dużej intensywności, zakończona wygraniem wszystkich meczów. Z kolei w fazie pucharowej po przegranym meczu ćwierćfinałowym z drużyną gospodarzy Be a Star Wilczki, w którym przeważaliśmy, zeszło z nas powietrze – mówi Piotr Bondziul, trener Jagiellończyków.

– Trzeba zaznaczyć doskonałą organizację turnieju i podziękować, że już po raz kolejny jako klub mogliśmy wziąć udział w tym świetnym wydarzeniu, z ważną inicjatywą w tle, jaką jest walka z cukrzycą oraz rozpowszechnianie wizerunku Rotmistrza Witolda Pileckiego, niezłomnego i niezwyciężonego wzoru do naśladowania – dodaje.

Warto podkreślić, że wśród wyróżnionych za cały turniej zawodników byli też nasi piłkarze. Najlepszym golkiperem zawodów został wybrany Jakub Świrydziuk.

Najlepszy strzelec drużyny: Ksawery Żero
Najlepszy zawodnik drużyny: Błażej Czekunow
Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Świrydziuk
Wyniki:
AP Jagiellonia – Wisła Płock 2:1
AP Jagiellonia – Wigry Suwałki 4:2
AP Jagiellonia – Legionovia Legionowo 5:2
Ćwierćfinał:
AP Jagiellonia – Be a Star „Wilczki” 0:1
O miejsca 5-8:
AP Jagiellonia – Barca Academy 1:3
O 7. miejsce:
AP Jagiellonia – Ursus Warszawa 2:3
Kadra AP Jagiellonii na turnieju: Jakub Świrydziuk, Jakub Woźniewski, Dawid Woronowicz, Filip Bernatowicz, Ksawery Żero, Błażej Czekunow, Kacper Świrydziuk, Bartosz Kozakiewicz, zawodnik testowany
Dla drużyny Piotra Bondziula i Rafała Kucharczyka była to próba generalna przed środową inauguracją sezonu w Lidze Orlików E2. Pierwszy turniej w ramach sezonu 2020/2021 Jagiellończycy z rocznika 2012 rozegrają w Mońkach, a jego początek zaplanowano na godz. 16.30. Tam zmierzą się z drużynami Korony Dobrzyniewo, APN Hattrick Białystok, APN Hattrick II Białystok i Promienia Mońki.