28 10.19 11:14
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2012 w finałach wojewódzkich turnieju Tymbarku

Zespół AP Jagiellonia 2012 awansował do finałów wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podopieczni Piotra Bondziula wygrali rozegrany w piątek turniej eliminacyjny.

– W turnieju wystąpiły nasze dwie drużyny, które grały ze zmiennym szczęściem. Jagiellonia II rozegrała 3 spotkania (2 porażki i 1 wygrana). Po tych rezultatach nie zdołała wyjść z grupy i po trzech meczach zakończyła udział w turnieju. U dzieci w tym wieku często się zdarza, że gdy próbuje się grać pozycyjnie to przytrafiają się proste błędy i w taki sposób straciliśmy kilka goli. Na uwagę zasługuje dobra postawa bramkarza Jagiellonii II Gabriela Wasilewskiego, który wielokrotnie ratował zespół swoimi dobrymi interwencjami – opowiadał trener Piotr Bondziul.

– Z kolei nasz pierwszy zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. Na grę przełożyło się wszystko to nad czym pracujemy na treningach, czyli było dużo akcji indywidualnych, ale i próba zdominowania przeciwników poprzez grę pozycyjną. Nie zabrakło również pięknych bramek. Zwieńczeniem wszystkiego był finał z wymagającym rywalem jakim był Junior Białystok. Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie ale nie potrafiliśmy zbyt długo go utrzymać i na 3 minuty przed końcem przegrywaliśmy 2:3. Dlatego wielkie słowa uznania należą się chłopcom za niespotykaną determinację by grać do końca i strzelić bramkę dającą zwycięstwo 4:3 w ostatniej akcji meczu. Jak to się mówi: do trzech razy sztuka. Dzięki wygranej w turnieju meldujemy się w finałach wojewódzkich, które zostaną rozegrane na wiosnę – podsumował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Wyniki Żółto-Czerwonych w turnieju eliminacyjnym:

AP Jagiellonia II- Junior Białystok 3:6 (Perkowski Andrzej x2, Borowik Hubert)
AP Jagiellonia II- Włókniarz Białystok 2:0 (Kozłow Oliwier x2)
AP Jagiellonia II- SP 49 Leśna 0:2

AP Jagiellonia I – SP 3 6:1 (Bernatowicz Filip x3, Kozakiewicz Bartosz, Woźniewski Jakub, Romanowicz Xavier)
AP Jagiellonia I – Akademia Młodego Piłkarza II 10:0 (Bernatowicz Filip x3, Woźniewski Jakub x2, Kozakiewicz Bartosz x2, Romanowicz Xavier x2 , Iwaniuk Ignacy)
AP Jagiellonia I – SP 49 Leśna II 2:1 (Romanowicz Xavier x2)

Półfinał:
AP Jagiellonia I – SP 49 Leśna 5:0 (Romanowicz Xavier ×4 , Woźniewski Jakub)

Finał:
AP Jagiellonia I – Junior Białystok 4:3 (Romanowicz Xavier x3 , Woźniewski Jakub)

Jagiellonia I: Bernatowicz Filip, Kozakiewicz Bartosz, Romanowicz Xavier, Woźniewski Jakub, Świrydziuk Kacper, Czarnomysy Dawid, Gulc Aleks, Iwaniuk Ignacy, Oszczapiński Michał.

Jagiellonia II: Wasilewski Gabriel, Perkowski Andrzej, Smoczek Alan, Galewski Gabriel, Kozłow Oliwier, Pieńkowski Jędrzej, Borowik Hubert, Fiłończuk Kacper, Jurczak Szymon.