5 03.20 14:04
Nowszy wpisStarszy wpis

Turniej Jaga Cup z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego

Miło nam poinformować, że turniej piłkarski Jaga Cup 2020 otrzymał dofinansowanie od Marszałka Województwa Podlaskiego. Organizowana przez Jagiellonię Białystok impreza została wsparta kwotą 110 000 zł.

Tegoroczny turniej zapowiada się wyjątkowo, ponieważ będzie jednym z elementów obchodów 100-lecia Jagiellonii Białystok. W związku z tą rocznicą w rozgrywkach wezmą udział topowe europejskie akademie. W dniach 30 – 31 maja będziemy mogli obejrzeć w akcji na Stadionie Miejskim m.in. młodych piłkarzy Juventusu Turyn, AS Romy, Celtiku Glasgow, Valencii CF, FC Kopenhagi, Sportingu Lizbona, a także południowokoreańskiego Potential FC.

– Jest nam bardzo miło, że Pan Marszałek postanowił wesprzeć naszą imprezę. Wierzymy, że piłkarska młodzież może rozwinąć się wyłącznie dzięki rywalizacji z najlepszymi, a naszym priorytetem jest możliwie najwyższy poziom sportowy. Już poprzednie turnieje pokazały, że taka impreza to dobra forma promocji nie tylko naszego klubu, ale także całego regionu, ponieważ wraz z dziećmi do Białegostoku przyjeżdżali ich rodzice. Jesteśmy przekonani, że tak samo będzie również tym razem. Chcemy, aby ten turniej był jednocześnie skuteczną promocją regionu w Europie – podkreśla dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, Sławomir Kopczewski.

Skład uczestników Jaga Cup 2020 uzupełnią zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych, a także dwa najlepsze zespoły z turnieju Big 8, który zostanie rozegrany w Białymstoku.