28 11.18 13:23
Nowszy wpisStarszy wpis

Akademia Piłkarska Robert Parzonka partnerem naszej Akademii

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok pozyskała kolejnego partnera sportowego. Klubem, który we wtorek podpisał umowę partnerską z naszą Akademią, jest Akademia Piłkarska Robert Parzonka z Sokołowa Podlaskiego.

– Cieszę się niezmiernie, że naszej akademii udało się pozyskać tak znaczącego partnera sportowego. Jesteśmy akademią, która szkoli dzieci i młodzież od 4 do 16 roku życia. Szkolimy w sumie 200 dzieci i szukaliśmy takiej trampoliny dla najbardziej utalentowanych z nich. Jagiellonia jest klubem na najwyższym poziomie, walczącym co roku o mistrzostwo Polski. Spotykamy się z jej grupami młodzieżowymi na różnych turniejach i wiemy, jaki poziom one prezentują. Sam miałem przyjemność ostatnio spędzić tydzień w Jagiellonii na stażu szkoleniowym u trener Mamrota i trenerów drużyn młodzieżowych. Po tym stażu byłem zachwycony, przede wszystkim czysto ludzkim podejściem w porównaniu do innych klubów. Widać było dbałość o zawodnika, a to jest najważniejsze. Jakość szkolenia jest wysoka, niedługo będzie dobra baza treningowa. Po rozmowach z prezesem i transferze jednego z młodych zawodników, Jakuba Tomkiela z rocznika 2005, udało się porozumieć w sprawie umowy partnerskiej – opowiada Robert Parzonka, właściciel Akademii Piłkarskiej z Sokołowa Podlaskiego.

– Cieszymy się z pozyskania kolejnego partnera sportowego spoza naszego województwa. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie obu klubom same korzyści. Ta umowa jest kolejnym dowodem na to, że Akademia Piłkarska Jagiellonia jest coraz bardziej ceniona nie tylko w naszym regionie, ale też w całym kraju. To pokazuje również, że nie zamykamy się na współpracę jedynie w naszym najbliższym regionie czy województwie, a jesteśmy gotowi podjąć współpracę z zainteresowanymi klubami i ośrodkami szkoleniowymi na terenie całego kraju – powiedział Sławomir Kopczewski, dyrektor jagiellońskiej Akademii.

– Dla nas głównym celem jest to, aby jak najlepiej przygotować młodego zawodnika, oczywiście na miarę naszych warunków, w których pracujemy. Jesteśmy klubem z małego miasta i musimy znać swoje miejsce w szeregu. Wiemy, że do pewnego momentu możemy zapewnić zawodnikami odpowiednie warunki, a później w kontekście rywalizacji z najlepszymi musimy ich gdzieś promować. Dlatego naszym celem jest zapewnienie tego dobrego jakościowo szkolenia do 12-13. roku życia, a potem przekazanie zawodnika partnerowi, aby mógł się on rozwijać w jak najlepszych warunkach. Tych najlepszych młodych zawodników chcemy promować, a ci słabsi i tak znajdą u nas miejsce. Mamy dziewięć grup szkoleniowych, wszyscy zawodnicy są zgłoszeni do rozgrywek, gramy w najlepszych ligach na Mazowszu, co jak na małą miejscowość, jest dużym osiągnięciem. Mamy kadrowiczów województwa w każdym roczniku, więc myślę, że ta jakość szkolenia u nas jest na tyle dobra, że pozwala z powodzeniem dostarczać zawodników do takiego klubu, jak Jagiellonia – dodaje Parzonka.

Akademia Piłkarska Robert Parzonka z Sokołowa Podlaskiego jest już dwunastą akademią partnerską Jagiellonii Białystok. Do tego grona należą również FA Dainava (Litwa), BKS Lublin, AP Ostróda, Warmia Grajewo, Olimpia Zambrów, Mamry Giżycko, Falcon Sokółka, Puszcza Hajnówka, Piast Białystok, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz AP Sukces.