11 04.19 16:41
Nowszy wpisStarszy wpis

Gaudium Zamość partnerem Akademii Jagiellonii

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok pozyskała kolejnego partnera sportowego. Klubem, który w czwartek podpisał umowę partnerską z naszą Akademią, jest DKS Gaudium Zamość.

– „Gaudium” w języku łacińskim oznacza „radość”. Nasi adepci czerpią radość z gry w piłkę nożną, a żeby była ona jeszcze większa, chcemy uczyć się od najlepszych, czyli od Ekstraklasy. Z tej strony Wisły takim klubem jest właśnie Jagiellonia Białystok i stąd pomysł, aby zawrzeć porozumienie. Chcemy od Jagiellonii się uczyć, czerpać informacje i wiedzę – powiedział ks. Tomasz Winogrodzki, prezes Diecezjalnego Klubu Sportowego Gaudium Zamość.

– W naszym klubie jest ponad 200 zawodników. Najmłodsza grupa to rocznik 2012, najstarsza z kolei jest z rocznika 2002 i 2003. Kilka naszych zespołów gra w lidze wojewódzkiej, pozostałe rywalizują w zamojskiej lidze okręgowej, którą najczęściej wygrywamy, czego efektem jest awans do ligi wojewódzkiej. Niełatwo jest rywalizować z takimi klubami jak Motor Lublin, BKS Lublin czy Górnik Łęczna, szczególnie że kładziemy nacisk na wychowanie naszych zawodników. Chcemy wychować nie tylko dobrych piłkarzy, ale też dobrych chrześcijan i obywateli – zaznaczał ks. Winogrodzki.

– Prawdę mówiąc, współpracę z Gaudium Zamość rozpoczęliśmy już wcześniej, a zawodnikiem, którego pozyskaliśmy, jest Michał Wolanin, grający w drużynie juniorów starszych trenera Kobeszki. Chłopak rozwija się, robi postępy i mam nadzieję, że jeszcze wielu adeptów klubu z Zamościa znajdzie miejsce w naszej Akademii. Współpraca będzie kontynuowana na wielu płaszczyznach i nie będzie dotyczyła jedynie zawodników, ale też zainwestujemy w szkolenie trenerów, aby byli na jak najwyższym poziomie. Będą uczestniczyli we wszystkich naszych przedsięwzięciach, szkoleniach i turniejach piłkarskich, będą mieli możliwość odbycia staży trenerskich oraz przysłania swoich najzdolniejszych zawodników na treningi do naszej Akademii – opowiadał Sławomir Kopczewski, dyrektor Akademii Jagiellonii.

Gaudium Zamość jest już trzynastą akademią partnerską Jagiellonii Białystok. Do tego grona należą również FA Dainava (Litwa), BKS Lublin, AP Ostróda, Warmia Grajewo, Olimpia Zambrów, Mamry Giżycko, Falcon Sokółka, Puszcza Hajnówka, Piast Białystok, Ruch Wysokie Mazowieckie, AP Sukces oraz Akademia Piłkarska Robert Parzonka (Sokołów Podlaski).