21 06.20 10:25
Nowszy wpisStarszy wpis

Pompowaliśmy dla małej Hani [Wideo]

Miło nam poinformować, że trenerzy i zawodnicy Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok wzięli udział w akcji #GaszynChallenge zapoczątkowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gaszynie. Nasza kadra szkoleniowa została nominowana przez trenerów Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki i z wielką przyjemnością wykonała zadanie. Polegało ono na wykonaniu 10 pompek przed kamerą, a następnie wpłaceniu pieniążków na konto walczącej z chorobą, malutkiej Hani Poczobut.

Idea #Gaszyn Challenge jest jasna – osoby nominowane powinny nagrać film z wykonaniem 10 pompek, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, a następnie nominować innych uczestników do wzięcia udziału w akcji. Hania Poczobut z Ełku cierpi na wyjątkowo poważną chorobę SMA typu 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Aby zapobiec rozwojowi choroby, potrzebna jest terapia genowa, która musi odbyć się  jak najszybciej, aby ją zatrzymać. Czasu jest coraz mniej, a kwota do zebrania wciąż duża. Więcej o przypadłości młodej Hani przeczytacie TUTAJ.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do pomocy. Poniżej prezentujemy nagranie wideo z wykonanego zadania.