11 07.20 14:59

Rezerwy: Sparingowa porażka z Olimpią

Drugi zespół Jagiellonii Białystok rozegrał swój kolejny mecz kontrolny w ramach trwających przygotowań do startu przyszłego sezonu. Podopieczni trenerów Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego zmierzyli się w sobotę (11.07) z trzecioligową Olimpią Zambrów. Rezerwy „Dumy Podlasia” musiały uznać wyższość rywali. Starcie zakończyło się bowiem wygraną zambrowian 2:0.

Sobotni mecz kontrolny podsumował trener Jagiellonii II Białystok Wojciech Kobeszko. – Pierwsza połowa była wyrównana, mecz był otwarty z obydwu stron. Do przerwy prezentowaliśmy się nieźle, mieliśmy swoje sytuacje. Trzeba oczywiście oddać przeciwnikowi, że również miał okazje. Obie bramki straciliśmy w bardzo głupi sposób, po błędach bramkarzy. Pierwszy gol to trafienie z gatunku takich, które w żadnym wypadku nie powinny nam się przytrafić. Mimo tego, że wydawało się, iż kontrolujemy wydarzenia na boisku, to straciliśmy bramkę. Wyrównaliśmy na 1:1, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Poza tą sytuacją kreowaliśmy sobie okazje, mogliśmy doprowadzić do wyrównania, ale byliśmy nieskuteczni. Zatem, jeżeli chodzi o pierwszą połowę, to można być z niej zadowolonym. Natomiast jeżeli chodzi o naszą grę po zmianie stron, to jest ona prawie w całości do zapomnienia. Mieliśmy dwie dobre sytuacje. Najgroźniejszą był strzał w słupek autorstwa Maćka Bortniuczka. Trzeba powiedzieć, że w drugiej połowie Olimpia Zambrów prezentowała się dużo lepiej od nas i zasłużenie wygrała – powiedział szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

Był to piąty mecz sparingowy Jagiellonii II Białystok podczas trwającego okresu przygotowawczego przed startem sezonu 2020/2021 na trzecioligowych boiskach. W rozegranych do tej pory spotkaniach druga drużyna „Żółto-Czerwonych” dwukrotnie wygrywała i trzykrotnie przegrywała. Kolejnym meczem kontrolnym podczas przygotowań będzie, zaplanowany na za tydzień, sparing z Mazurem Ełk.

Mecz kontrolny: Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 2:0 (1:0), 11.07.2020r.

Skład Jagiellonii II Białystok: Maliszewski – Żarejko, Żukowski, Czerech, Huczko, Orpik, Wojciechowski, Matus, Jarmołowicz, Sakowicz, Bortniczuk.

Grali także: Taudul, Szadłowski, Mazur, Gdowik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Twarowski, Karpiński, Matras.

Plan sparingów zepołu rezerw Jagiellonii Białystok:
24.06.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 4:0 (Bortniczuk – dwa, Szadłowski, Chyrchała);
01.07.2020 ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok, 1:0;
04.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 2:4 (Huczko, Nawrocki);
07.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, 3:0 (Bortniczuk – trzy);
11.07.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok, 2:0;