8 07.20 10:32
Nowszy wpisStarszy wpis

Sparing: Rezerwy lepsze od Wissy Szczuczyn

Drugi zespół Jagiellonii Białystok nie zwalnia tempa w przygotowaniach do nowego sezonu w trzeciej lidze. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego kontynuują serię sparingów, a we wtorek kolejnym rywalem, który przetestował rezerwy Jagi, była czwartoligowa Wissa Szczuczyn. Na boisku przy Elewatorskiej Żółto-Czerwoni wygrali zdecydowanie – 3:0. Hat-trickiem popisał się Maciej Bortniczuk. 

O podsumowanie czwartego meczu kontrolnego podczas letnich przygotowań poprosiliśmy trenera Wojciecha Kobeszkę. Oto jego komentarz:

W pierwszej połowie mecz był otwarty. Rywale zagrali bardzo ambitnie, zresztą jak każdy zespół z naszego regionu, który występuje przeciwko nam. Wissa miała dwie dogodne okazje do strzelenia gola, ale my również je mieliśmy. W drugiej części meczu wypracowaliśmy więcej dogodnych szans i zasłużenie wygraliśmy po dwóch ostatnich porażkach. Moim zdaniem na razie przygotowania nie idą do końca tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Potrzebujemy wzmocnień, a nie uzupełnień, bo czeka nas poważne granie. Na dzień dzisiejszy uważam, że mamy niewystarczającą kadrę na to, żeby mierzyć się jak równy z równym z drużynami trzeciej ligi. Jeszcze zobaczymy, jak w końcowym rozrachunku będzie wyglądał nasz skład, bo do startu rozgrywek ponad miesiąc. Chcemy mieć odpowiednią kadrę, która będzie miała jakość i zagwarantuje nam w wielu meczach punkty. Jeżeli myślimy o utrzymaniu, potrzebujemy na niektórych pozycjach zawodników, którzy zrobią różnicę na boisku.

Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn 3:0 (0:0).
Gole: 1:0 Bortniczuk 55′, 2:0 Bortniczuk 70′, 3:0 Bortniczuk 76′

Jagiellonia II: Maliszewski – Pankiewicz, Żukowski, Gdowik, Huczko – Matus, Horin, zawodnik testowany, Karpiński, zawodnik testowany, Twarowski.
Grali także: Szadłowski, zawodnik testowany, Orpik, Sakowicz, Jarmołowicz, Bortniczuk, Wojciechowski.