29 01.20 13:47

U-16: Polska lepsza od Gruzji, 90 minut Maliszewskiego

Reprezentacja Polski do lat 16 (rocznik 2004) wygrała w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Izraelu z Gruzją 1:0. Od pierwszych minut między słupkami Biało-Czerwonych wystąpił bramkarz Jagiellonii Białystok Bartłomiej Maliszewski.

Zwycięskiego gola dla Polaków w 90. minucie strzelił Antoni Kozubal. Bartek Maliszewski rozegrał całe spotkanie i zachował czyste konto. – W pierwszej połowie Gruzja nas zdominowała, ale w drugiej części podeszliśmy wyżej i przejęliśmy kontrolę nad meczem. Rywale mieli jedną dogodną sytuację przed przerwą, ale nie potrafili jej wykorzystać – mówi nasz golkiper.

Zgrupowanie w izraelskim Shefayim potrwa do 3 lutego. Podczas tego turnieju Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa spotkania, 31 stycznia z Białorusią i 2 lutego z Izraelem.

29 stycznia 2020, 10:00 – Shefayim (Beit Nivharot)
Polska- Gruzja 1:0 (0:0)
Bramka: Kozubal 90′

Polska: (skład wyjściowy) Bartłomiej Maliszewski – Jakub Kolan, Radosław Seweryś, Tomasz Pieńko, Dawid Bugaj, Norbert Pacławski, Patryk Romanowski, Mateusz Lipp, Wiktor Kamiński, Kacper Duda, Marcel Ruszel