31 10.19 15:24
Nowszy wpisStarszy wpis

Dziewczynki AP Jagiellonia zakończyły rundę jesienną

Zawodniczki AP Jagiellonii Białystok mają za sobą bardzo intensywną końcówkę rundy jesiennej. Podopieczne Diany Czerskiej-Kurek i Eweliny Zaczeniuk wystąpił w eliminacjach turnieju „Z boiska na stadion o Puchar Tymbarku”, a także zakończyły zmagania w rozgrywkach ligowych.

„Z boiska na stadion o Puchar Tymbarku” – eliminacje wojewódzkie:

„W miniony czwartek 24.10.2019 rozegrały spotkania w rozgrywkach . Drużyna U10 wygrała z SP 3 i tym samym awansowała do finałów wojewódzkich, które odbędą się wiosną w Bielsku Podlaskim. Bramki zdobyły: Żyłkiewicz (5), Markow (2), Kowalewska (2), Puchlik (2).

Skład: Kowalewska Zofia, Kraśnicka Kornelia, Markow Zofia, Puchlik Amelia, Żyłkiewicz Dominika, Bednarko Maja.

Drużyna U12 pewnie awansowała do półfinału wygrywając wysoko z SP 32 oraz remisując z AP Ekosport Białystok (2:2). Piątkowy półfinał U12 również ułożył się po myśli pasiaków. Wysoką wygraną z SP47 zapewniły sobie miejsce w finale, który rozegrały z dobrze znaną z ligi drużyną KS Włókniarz Białystok. Spotkanie było bardzo zacięte, obie drużyny grały mocno defensywnie. W ostatniej minucie meczu szczęście uśmiechnęło się do drużyny z Sokólskiej, która zdobyła jedyną bramkę w tym spotkaniu, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Adeptki AP Jagiellonia musiał zadowolić się drugą lokatą w turnieju.

Skład: Gieros Zuzanna, Gołub Agata, Gowgiel Dominika, Kurek Pola, Płońska Gabriela, Pochomczyk Anna, Wyrzykowska Klara, Zaczeniuk Wiktoria, Mieczkowska Julia.”

Liga Orliczek (2009):

„Niewiele odpoczynku miały zawodniczki prowadzone przez trener Ewelinę Zaczeniuk oraz trener Dianę Czerską-Kurek, gdyż już w sobotę odbył się ostatni jesienią turniej ligi orliczek. Wyniki prezentowały się następująco:

AP Jagiellonia- Ekosport 3:0 (walkower)
AP Jagiellonia- MOSiR Bielsk Podlaski 5:1 (bramki: Zaczeniuk (2), Kowalewska (3))
AP Jagiellonia- Forty Piątnica 1:0 (bramki: Kurek)
AP Jagiellonia- KS Włókniarz Białystok 1:4 (bramki: Zaczeniuk)

Orliczki zakończyły jesienne zmagania na 2 miejscu w tabeli.”

Liga Młodziczek (2007):

„W poniedziałkowe popołudnie młodziczki AP Jagiellonia rozgrywały ostatnie mecze w lidze w Sokółce. Spotkanie z Biebrzą Goniądz trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego i zakończyło się zwycięstwem białostocczanek 3:2, a futbolówkę w siatce ulokowały: Agata Gołub (2) oraz Dominika Gowgiel.

Mecz z Falconem Sokółka był uwieńczeniem rundy jesiennej. Wysokie zwycięstwo 6:0 po bramkach Gołub, Żyłkiewicz, Zaczeniuk (2), Kurek, Markow zapewniło AP Jagiellonii bezpieczne miejsce w środku tabeli.”