12 10.20 15:51
Nowszy wpisStarszy wpis

Młodziczki: Nadal niepokonane

W niedzielę adeptki AP Jagiellonia podejmowały zawodniczki Fortów Piątnica w Lidze Młodziczek. Żółto-Czerwone w ramach 6. kolejki zmagań zwyciężyły pewnie, 4:0.

– Przeciwniczki szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowały się z dobrej strony. Strzały z dystansu Agaty Gołub w tej części meczu nie były zaskoczeniem dla bramkarki z Piątnicy. Wiedziałyśmy, że ten mecz trzeba wygrać, więc po zmianie stron podkręciłyśmy tempo. Wynik bramkowy otworzyła Gołub i po tym trafieniu nabrałyśmy wiatru w żagle. Po golu na 2:0 Nadii Krywoszej ręce złożyły się do aplauzu – komentowała Ewelina Zaczeniuk, opiekunka Jagiellonek.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando naszej drużyny. Kolejne trafienie na swoje konto zapisała Gołub, a potem także Amelia Puchlik, która pięknie wykończyła podanie od Poli Kurek będącej w wysokiej dyspozycji. Trenerka Ewelina Zaczeniuk pochwaliła swoją wychowankę grająca z numerem 10 nie tylko za rozgrywanie piłek w ofensywnie lecz również za powroty do defensywy.
– Druga połowa była zdecydowanie przyjemna dla oka kibiców z Białegostoku, którzy towarzyszyli drużynie. Po udzielonych wskazówkach Nadia Krywoszej wykorzystywała swoje walory w dryblingu, a Agata oddawała strzały ze zdecydowanie lepszym wyczuciem. Brawo! – zakończyła trener AP Jagiellonii.

W tabeli AP Jagiellonia z dorobkiem 13 punktów zajmuje drugie miejsce w Lidze Młodziczek. Tyle samo oczek zgromadził liderujący Włókniarz, który prowadzi dzięki minimalnie lepszemu stosunkowi zdobytych i straconych bramek.

6. kolejka Ligi Młodziczek

AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 4:0 (0:0).

Bramki: Agata Gołub 42′ 54′, Nadia Krywoszej 50′, Amelia Puchlik 57′

Kadra AP Jagiellonii:
Emilia Dawdo, Agata Gołub, Aleksandra Kozłowska, Kornelia Krasnicka, Nadia Krywoszej, Pola Kurek, Izabela Nazar, Julia Perkowska, Anna Pochomczyk, Zuzanna Gieros, Dominika Gowgiel, Zofia Markow, Amelia Puchlik, Zofia Stalenczyk, Klara Wyrzykowska