11 09.20 15:26
Nowszy wpisStarszy wpis

Młodziczki: Pewna wygrana z Ekosport Białystok

W środę (09.09), przy błysku reflektorów na obiekcie przy Elewatorskiej oglądaliśmy kolejny festiwal bramek w wykonaniu żółto-czerwonych dziewczynek. Tym razem podopieczne Eweliny Zaczeniuk i Diany Czerskiej-Kurek rozbiły rówieśniczki z APDN Eksport Białystok 4:1 w Lidze Młodziczek.

Futbolówkę pewnie w bramce rywalek lokowała Agata Gołub, która zapisała się w protokole hat-trickiem. Piękną bramkę z trudnej pozycji zdobyła też Amelia Puchlik. Finalnie Żółto-Czerwone pokonały lokalnego rywala APDN Eksport Białystok 4:1. Duet szkoleniowy AP Jagiellonii mógł czuć dumę, że to właśnie nasza drużyna dyktowały warunki gry.
– Zagrał kolektyw, a zmienniczki dały dobre zmiany, co jest dobrym prognostykiem i efektem pracy w drużynie – podsumowała Diana Czerska-Kurek.

W oczekiwaniu na kolejnego rywala Młodziczki będą dopingować swoje starsze koleżanki w Lidze Orliczek, które zagrają w pierwszym turnieju bieżącej jesieni. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 12.09, przy ulicy Sokólskiej. Start o godz. 13.30. Liczymy na moc bramek, ale i wsparcie kibiców!

Liga Młodziczek – 2. kolejka

AP Jagiellonia Białystok – APDN Eksport Białystok 4:1 (2:0).
Bramki: Agata Gołub 13′ 23′, 40′, Puchlik 46′ – 29′ Daria Pycz.

Skład AP Jagiellonii: Agata Gołub, Aleksandra Kozłowska, Kornelia Krasnicka, Nadia Krywoszej, Pola Kurek, Julia Perkowska, Anna Pochomczyk, Klara Wyrzykowska, Wiktoria Zaczeniuk, Emilia Dawdo, Zuzanna Gieros, Dominika Gowgiel, Julia Mieczkowska, Izabela Nazar, Amelia Puchlik, Zofia Stalenczyk