15 09.20 08:48
Nowszy wpisStarszy wpis

Orliczki: Festiwal bramek przy Sokólskiej

Doskonale rozpoczęły rundę jesienną nasze orliczki. W sobotę w ramach turnieju ligowego rozegrały cztery mecze, nie przegrywając żadnego! Żółto-Czerwone przewodzą stawce po pierwszych zmaganiach.
Podopieczne Eweliny Zaczeniuk i Diany Czerskiej-Kurek rozpoczęły zawody przy ul. Sokólskiej od remisu z Włókniarzem Białystok 0:0, choć niewiele brakowało, żeby odnotować pierwsze trzy punkty w tabeli. Sytuacji bowiem nie brakowało.
Kolejne mecze to już jednak pewne wygrane – z Falconem Sokółka 4:1, z debiutującą w lidze Lambadą Choroszcz 3:0 oraz z Fortami Piątnica, grającymi w mocno „odmłodzonym” składzie aż 9:0. Natomiast czwarty rywal – Ekosport Białystok tego dnia nie pojawił się na murawie, więc to spotkanie nie doszło do skutku.
Oto komentarz do sobotnich zmagań Diany Czerskiej-Kurek, opiekunki AP Jagiellonii:
– Najważniejsze, że udanie zainaugurowałyśmy. Co bardzo istotne, po kontuzji do formy wraca Dominika „Żyłka” Żyłkiewicz, która jak powiedziała trenerka Ewelina „w końcu ustawiła sobie celownik”. Z kolei Amelia Puchlik po raz kolejny popisywała się dokładnymi podaniami i dobrymi decyzjami strzeleckimi. Niepodważalnym liderem zespołu była natomiast Nadia Krywoszej, której licznik bramek nie przestawał wzrastać. Zosia Kowalewska zagrała dziś znakomicie w obronie i dzielnie pomagała Kornelii Kraśnickiej, podłączając się jednocześnie do akcji ofensywnych. Kornelia w bramce nie miała zbyt wiele pracy, jednak na pewno jej wyprowadzenia były pewnym elementem gry. I w końcu debiutujące Stefania Arciszewska, którą ambicja tak rozpierała, że aż brakowało jej tchu, oraz Angelica Doda – która wpisała się na listę strzelczyń. Duże brawa dla dziewczyn.
– Na koniec słowa podziękowania dla młodziczek i ich Rodziców, Dziadków, bliskich za to, że przyszli wspierać nas na boisku. Mimo, że w protokole wpisanych było siedem zawodniczek, to graliśmy w „ósemkę” z dodatkowym zawodnikiem w postaci kibiców. Piękny doping, słowa starszych koleżanek do walczących dziś o wynik koleżanek po meczach – piękne! Dużo czeka nas pracy, aby w kolejnym turnieju w Choroszczy wyjechać z kompletem punktów, ale dziś adeptki AP pokazały, że wszystko jest możliwe!

Wyniki: AP Jagiellonia – Włókniarz Białystok 0:0, AP Jagiellonia – Falcon Sokółka 4:1, AP Jagiellonia – Lambada Choroszcz 3:0, AP Jagiellonia – Forty Piątnica 9:0, AP Jagiellonia – Ekosport Białystok (mecz nie odbył się)

Kadra AP Jagiellonii: Nadia Krywoszej, Dominika Żyłkiewicz, Amelia Puchlik, Angelica Doda, Kornelia Kraśnicka, Zofia Kowalewska, Stefania Arciszewska.
Klasyfikacja jagiellońskich strzelczyń:
Nadia Krywoszej – 10
Dominika Żyłkiewicz – 3
Amelia Puchlik – 2
Angelica Doda – 1