6 01.20 17:34
Nowsza fotogaleriaStarsza fotogaleria

AP Jagiellonia 2011 wygrywa charytatywny turniej w Suwałkach! Fotogaleria

Drużyna Akademii Piłkarskiej Jagiellonii z rocznika 2011 została najlepszym zespołem Prologu Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach! Podopieczni Przemysława Makarewicza i Marcina Dzierżko w wielkim finale pokonali AP Wigry Suwałki 4:2.

– Naszym zawodnikom należą się duże brawa, zwłaszcza że rywalizowali przed dwutysięczną widownią, która zebrała się dopingować także drużyny seniorskie. Cały zespół spisał się bardzo dobrze, a po zawodach indywidualne wyróżnienia otrzymali dwaj nasi piłkarze. Ksawery Sokólski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Daniel Gumieniak otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca – relacjonuje Przemysław Makarewicz, trener AP Jagiellonii 2011.

Żółto-Czerwoni najpierw przeszli jak burza przez fazę grupową turnieju, w którym pokonali litewski FA Żalgirietis Wilno 8:3 i warszawskie BE A Star „Wilczki” 3:2. Bój o wielki finał Jagiellończycy stoczyli z kolegami zza miedzy, a więc AP Talent Białystok. Nasi zawodnicy w tym starciu także zdecydowanie byli górą, wygrywając 11:6. Najważniejsza finałowa potyczka z Wigrami przyniosła sporo emocji, ale ostatecznie to nasz zespół pokazał się z lepszej strony i zwyciężył 4:2.

– Mecz finałowy był zdecydowanie najlepszym w całym turnieju. Gospodarze postawili trudne warunki, ale nic dziwnego, bo byli wspierani przez rzeszę miejscowych fanów z trybun. Mimo to daliśmy radę. Chcę podkreślić, że atmosfera podczas zawodów była bardzo dobra, a zgromadzeni kibice dopisali – podsumowuje trener Jagiellończyków.

Po turnieju dzieci zostały rozegrane również zawody seniorów, w których zmierzyły się drużyny złożone z byłych i aktualnych reprezentantów Polski w piłce nożnej, dziennikarzy i artystów polskich, a także mistrz kraju w piłce nożnej kobiet Górnik Łęczna.