6 09.19 14:21
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Niech seria zwycięstw trwa dalej

W sobotę rezerwy Jagiellonii powalczą o piątą wygraną z rzędu w rozgrywkach IV Ligi. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Cztery mecze, cztery zwycięstwa – od pierwszej kolejki drugi zespół Jagiellonii kroczy pewnym krokiem do zwycięstwa w podlaskiej IV Lidze. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego pokonywali kolejno Spartę Szepietowo (1:0), Warmię Grajewo (10:2), Promień Mońki (2:1), a ostatnio zwyciężyli także w starciu z MOSP Białystok (3:0). Dzięki temu Jagiellończycy oczywiście prowadzą w ligowej tabeli.

– Nasze zwycięstwo jest na pewno zasłużone, bo przez cały mecz mieliśmy na boisku dużą przewagę. Przez długi czas nie potrafiliśmy otworzyć wyniku spotkania, mimo że mieliśmy na to kilka świetnych sytuacji. W drugiej połowie „złapaliśmy” przeciwnika i zwyciężyliśmy jak najbardziej zasłużenie. Rywale mieli dziś tylko jedną dobrą okazję po naszym błędzie, podczas gdy my dominowaliśmy przez pełne 90 minut. Nie mieliśmy dziś praktycznie posiłków z pierwszej drużyny, zagrali tylko Karol Struski i Hubert Gostomski, a mimo to zagraliśmy naprawdę niezły mecz – mówił po tym spotkaniu trener Wojciech Kobeszko.

W sobotę w Łomży skład Żółto-Czerwonych z pewnością będzie podobny, jako że w tym samym czasie pierwszy zespół trenera Ireneusza Mamrota będzie rozgrywał sparing z białoruskim Dynamem Brześć.

Najbliższy przeciwnik jagiellońskich rezerw, ŁKS 1926 Łomża, to spadkowicz z III ligi oraz jedenasty zespół podlaskiej IV Ligi. Mocno odmłodzeni latem łomżanie zdobyli dotąd cztery punkty, pokonując Biebrzę Goniądz (3:1) i remisując z MOSP Białystok (2:2). Co ciekawe, jeszcze w sezonie 2006/07, w którym Jagiellonia wróciła do Ekstraklasy na stałe, ŁKS mierzył się z pierwszą drużyną Jagi na drugim szczeblu rozgrywkowym. Teraz zespół z Łomży musi się zadowolić rywalizacją z rezerwami Żółto-Czerwonych.

W barwach ŁKS można znaleźć trzech zawodników z rocznika 2002 wypożyczonych z Jagiellonii – Filipa Dojlidę, Macieja Kozłowskiego oraz Krystiana Maciejuka. Grającym trenerem łomżan jest z kolei Robert Speichler, wychowanek Jagi, który w pierwszej drużynie Żółto-Czerwonych rozegrał grubo ponad 100 spotkań.

Sobotni mecz 5. kolejki podlaskiej IV Ligi ŁKS 1926 Łomża– Jagiellonia Białystok rozpocznie się o godzinie 16:00. O wyniku będziemy w miarę możliwości informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.