27 09.19 11:31
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Przedłużyć dobrą serię

Rezerwy Jagiellonii Białystok wciąż są niepokonane w nowym sezonie podlaskiej IV Ligi. W celu utrzymania tego statusu i umocnienia się na szczycie ligowej tabeli podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Biebrzą Goniądz.

Po sześciu zwycięstwach i jednym remisie w pierwszych siedmiu kolejkach drugi zespół Jagiellonii pewnie prowadzi w podlaskiej IV Lidze. Żółto-Czerwoni utrzymują serię meczów bez porażki mimo że spotkali się już ze wszystkimi faworytami tegorocznych rozgrywek. Jagiellonia II okazała się lepsza zarówno od Warmii Grajewo (10:2) i Wissy Szczuczyn (2:0), jak i ostatnio od Tura Bielsk Podlaski (2:1).

– O takich spotkaniach często potocznie się mówi „mecz walki”. Tylko tyle można powiedzieć o tym meczu, bo brakowało dzisiaj piłkarskiej jakości i płynności w grze. Była ona szarpana, żaden z zespołów nie potrafił dłużej się utrzymać przy piłce, a i sytuacji było jak na lekarstwo. To nie było dobre widowisko, ale najważniejsze jest to, że mamy na swoim koncie kolejne trzy punkty – nie ukrywał po spotkaniu w Bielsku Podlaskim trener Wojciech Kobeszko.

W niedzielę zadanie jego drużyny będzie teoretycznie łatwiejsze, bowiem Biebrza Goniądz w tym sezonie zdobyła tylko pięć punktów i w czwartoligowej tabeli zajmuje dopiero czternaste miejsce. Piłkarze z Goniądza na własnym boisku zdobyli tylko punkt, a jedyne zwycięstwo odnieśli, pokonując na wyjeździe Krypniankę Krypno (2:0).

Niedzielny mecz 8. kolejki podlaskiej IV Ligi Biebrza Goniądz – Jagiellonia II Białystok rozpocznie się o godzinie 16:00. O wyniku będziemy w miarę możliwości informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.