12 09.19 13:47
Nowszy wpisStarszy wpis

IV Liga: Wrócić na zwycięską ścieżkę

Po ostatnim remisie w Łomży czwartoligowe rezerwy Jagiellonii Białystok w sobotę postarają się wrócić na zwycięską ścieżkę. Żółto-Czerwoni zmierzą się przy Elewatorskiej z rywalem z czołówki – Wissą Szczuczyn.

Przed tygodniem Jagiellonia II straciła pierwsze punkty w tym sezonie. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego zremisowali na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża 3:3, będąc zespołem wyraźnie lepszym i tracąc decydującego gola w doliczonym czasie gry.

– Szkoda straconych punktów, szczególnie, że wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądało. Spodziewaliśmy się, że przez cały czas będziemy w ataku pozycyjnym, a rywale będą czekali na kontrataki. Popełnialiśmy błędy i nie wyciągaliśmy z nich wniosków, co boli najbardziej. Samo spotkanie mogliśmy zamknąć wcześniej, bo przy prowadzeniu 3:2 mieliśmy wiele okazji bramkowych, ale ich niewykorzystanie się na nas zemściło – ubolewał po tym spotkaniu II trener Żółto-Czerwonych, Jan Pawłowski.

Jagiellonia II wciąż prowadzi w tabeli swojej grupy IV Ligi z dorobkiem 13 „oczek”. Jaga ma przewagę jednego punktu nad drugą Warmią Grajewo oraz trzecim Turem Bielsk Podlaski.

Najbliższy przeciwnik Jagiellonii, Wissa Szczuczyn, jest aktualnie czwartą siłą podlaskiej IV Ligi. Drużyna ze Szczuczyna pierwsze cztery mecze rozegrała na wyjazdach i zdobyła w nich 10 punktów, a ostatnio wróciła na własne boisko i przegrała z Turem Bielsk Podlaski 1:2. W zespole Wissy, która aspiruje do awansu do III Ligi, można znaleźć byłych zawodników Jagi, m.in. Michała Twardowskiego i Gabriela Krupińskiego.

Sobotni mecz 6. kolejki podlaskiej IV Ligi Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona! Relację z tego spotkania przeprowadzimy na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.