W dniach 10-11 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju JAGA CUP 2017. Organizatorem imprezy była Jagiellonia Białystok S.S.A, a turniej był współfinansowany z dotacji Prezydenta Miasta Białegostoku oraz ze środków dotacji przyznanych przez Województwo Podlaskie w ramach promocji regionu.

Turniej organizowany był dla dzieci z rocznika 2007 i wzięło w nim udział 12 drużyn z Polski oraz krajów europejskich. Już po raz drugi gościliśmy szkocką drużynę – Celtic Glasgow. Słynny zespół ze Szkocji nie był jednak jedynym zagranicznym zespołem, który w tym roku pojawił się w Białymstoku. W Jaga Cup 2017 walczyły także angielski Arsenal Londyn, niemiecka BVB Borussia Dortmund oraz estoński FC Infonet Tallin. Do zmagań przystąpiły również czołowe zespoły z Polski: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz Wigry Suwałki.

O miejsce w wielkiej dwunastce Międzynarodowego Turnieju JAGA CUP 2017 miały szansę zawalczyć kluby oraz szkółki piłkarskie współpracujące z Jagiellonią Białystok w ramach partnerstwa sportowego: BKS Lublin, AP Ostróda, Warmia Grajewo, Olimpia Zambrów, Mamry Giżycko, Puszcza Hajnówka oraz Ruch Wysokie Mazowieckie. Eliminacje do turnieju odbędą się 1 czerwca 2017 roku na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku, a zwyciężyła w nich drużyna BKS Lublin.

W pierwszym dniu turnieju zespoły rywalizowały w dwóch sześciozespołowych grupach systemem każdy z każdym. Następnego dnia rozegrana została runda finałowa – w tzw. Lidze Mistrzów walczono o miejsca 1.-6., a w Lidze Europy o lokaty 7.-12. Ostatecznie zwycięzcą Jaga Cup 2017 została Borussia Dortmund, która wyprzedziła drużyny Lecha Poznań i Celticu Glasgow. Jagiellonia Białystok uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Poniżej prezentujemy linki do relacji oraz fotogalerii z turnieju Jaga Cup 2017, który odbył się w dniach 10-11 czerwca na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

>>> RELACJA Z 1. DNIA <<<

>>> RELACJA Z 2. DNIA <<< 

>>> RELACJA WIDEO Z TURNIEJU <<<

>>> PIERWSZA FOTOGALERIA Z 1. DNIA TURNIEJU <<<

>>> DRUGA FOTOGALERIA Z 1. DNIA TURNIEJU <<<

>>> PIERWSZA FOTOGALERIA Z 2. DNIA TURNIEJU <<<

>>> DRUGA FOTOGALERIA Z 2. DNIA TURNIEJU <<<

>>> FOTOGALERIA Z DEKORACJI DRUŻYN <<<