Akademia_Pilkarska_Jagiellonia

Akademia Piłkarska Jagiellonia powstała z myślą o szkoleniu piłkarskim zawodników na potrzeby I drużyny Jagiellonii Białystok. Wychowanie przez sport jest hasłem przyświecającym temu przedsięwzięciu. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników.

Pieczę nad akademią sprawować ma trener pierwszej drużyny, którym obecnie jest Iwajło Petew. Nad całym projektem czuwa dyrektor Sławomir Kopczewski, podczas gdy pracę trenerów koordynuje trener koordynator ds. młodzieży, Ryszard Karalus. Akademia Piłkarska „Jagiellonia” zrzesza obecnie dwanaście drużyn młodzieżowych, w tym jeden zespół dziewcząt. Najmłodszym rocznikiem trenujący w jej strukturach jest rocznik 2012, najstarszym natomiast 2001. Kadra szkoleniowa składa się z młodych, ale już doświadczonych trenerów. Każdy z nich był w przeszłości profesjonalnym piłkarzem, większość grała w Jagiellonii, większość ma już na swoim koncie niemałe sukcesy w szkoleniu piłkarskim dzieci i młodzieży. Nasza akademia zrzesza już 28 trenerów oraz około 300 młodych zawodników, którzy marzą o tym, aby zostać następcami reprezentantów Polski, Tomasza Frankowskiego czy Radosława Sobolewskiego.

Warto dodać, iż bycie członkiem Akademii nie ogranicza się tylko do brania udziału w piłkarskich rozgrywkach na poziomie regionalnym. Młodzi zawodnicy często wyjeżdżają na zagraniczne, silnie obsadzone turnieje, jak i uczestniczą w takowych w roli gospodarza. Rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego świata tylko podnosi rangę szkolenia w strukturach Akademii Piłkarskiej Jagiellonia. Młodzieżowe drużyny Jagiellonii, poza zwycięstwami w swoich kategoriach wiekowych w regionie, odnoszą sukcesy krajowe oraz na licznych towarzyskich międzynarodowych turniejach. W sezonie 2017/18 nasi juniorzy młodsi okazali się najlepsi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, zostając mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej.

Bądź częścią naszej Akademii!

Sprawozdanie finansowe AP Jagiellonia Białystok za rok 2018 – plik w formacie PDF.
Sprawozdanie finansowe AP Jagiellonia Białystok za rok obrotowy 01.01.2018-31.12.2018 r. – plik w formacie PDF

Sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia AP Jagiellonia za rok 2019 – plik w formacie PDF
Sprawozdanie finansowe AP Jagiellonia Białystok za rok obrotowy 01.01.2019-31.12.2019 r. – plik w formacie PDF
Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia AP Jagiellonia Białystok za 2019 r. – plik w formacie PDF