akademia logo białe

Akademia Piłkarska Jagiellonia powstała z myślą o szkoleniu piłkarskim zawodników na potrzeby I drużyny Jagiellonii Białystok. Wychowanie przez sport jest hasłem przyświecającym temu przedsięwzięciu. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników.

Pieczę nad akademią sprawować ma trener pierwszej drużyny, którym obecnie jest Ireneusz Mamrot. Nad całym projektem czuwa dyrektor Sławomir Kopczewski, podczas gdy pracę trenerów koordynują trenerzy koordynatorzy ds. młodzieży, Ryszard Karalus oraz Tomasz Kulhawik. Akademia Piłkarska „Jagiellonia” zrzesza obecnie trzynaście drużyn młodzieżowych, w tym jeden zespół dziewcząt. Najmłodszym rocznikiem trenujący w jej strukturach jest rocznik 2010, najstarszym natomiast 2000. Kadra szkoleniowa składa się z młodych, ale już doświadczonych trenerów. Każdy z nich był w przeszłości profesjonalnym piłkarzem, każdy grał w Jagiellonii, większość ma już na swoim koncie niemałe sukcesy w szkoleniu piłkarskim dzieci i młodzieży. Nasza akademia zrzesza już 24 trenerów oraz około 300 młodych zawodników, którzy marzą o tym, aby zostać następcami reprezentantów Polski, Tomasza Frankowskiego czy Radosława Sobolewskiego.

Warto dodać, iż bycie członkiem Akademii nie ogranicza się tylko do brania udziału w piłkarskich rozgrywkach na poziomie regionalnym. Młodzi zawodnicy często wyjeżdżają na zagraniczne, silnie obsadzone turnieje, jak i uczestniczą w takowych w roli gospodarza. Rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego świata tylko podnosi rangę szkolenia w strukturach Akademii Piłkarskiej „Jagiellonia”. Młodzieżowe drużyny Jagiellonii, poza zwycięstwami w swoich kategoriach wiekowych w regionie, odnoszą sukcesy krajowe oraz na licznych towarzyskich międzynarodowych turniejach.

Bądź częścią naszej Akademii!