W weekend 1-2 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego turnieju młodzieżowego Enea Jaga Cup! Na płycie głównej Stadionu Miejskiego zmierzy się ze sobą aż 12 zespołów z Polski, Portugalii, Szkocji, Danii, Litwy i Białorusi, w tym oczywiście zespół Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

Turniej organizowany jest dla młodych adeptów futbolu z rocznika 2009. Sponsorem tytularnym wydarzenia w tym roku została Enea, innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny, który wspiera najmłodszych w rozwijaniu sportowych talentów.

Spośród dwunastu drużyn, które wezmą udział w turnieju, aż pięć będzie reprezentowało kluby z zagranicy. Podobnie, jak rok temu, do Białegostoku zawitają zwycięzca z lat ubiegłych szkocki Celtic FC (Glasgow) oraz portugalski Sporting CP (Lizbona). Nowością będzie z kolei przyjazd duńskiego FC Kopenhaga, białoruskiego Dynama Brześć czy litewskiego BFA Wilno.

W przypadku drużyn z Polski, zobaczymy w akcji reprezentantów BIG 6, czyli sześciu największych akademii piłkarskich w naszym kraju. W turnieju wezmą udział zespoły Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk oraz oczywiście Jagiellonii Białystok. Podopieczni trenerów Rafała Matusiaka i Pawła Bondziula zrobią wszystko, aby na płycie głównej Stadionu Miejskiego zaprezentować się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. Ostatnią zaproszoną do rozgrywek drużyną są również bardzo silne w tej kategorii wiekowej Wigry Suwałki.

Przed rokiem, w trakcie dwudniowej rywalizacji najlepsza okazał się Celtic FC, który wyprzedził Lecha Poznań, Legię Warszawa oraz Sporting. Szkoci, którzy już po raz czwarty zawitają do Białegostoku, zwyciężyli w naszym turnieju również trzy lata temu.

Warto jednak pamiętać, że w Enea Jaga Cup to nie wyniki są najważniejsze, a wspaniała sportowa rywalizacja w duchu fair play dziesięcioletnich chłopców oraz radość z gry w piłkę, która im towarzyszy przez dwa dni na murawie Stadionu Miejskiego. W  Enea Jaga Cup zwycięża przede wszystkim młodzieżowy futbol.

Jak wyglądała ostatnia edycja turnieju? Poniżej prezentujemy materiał wideo z tego wydarzenia. Zachęcamy również do przeczytania relacji oraz obejrzenia fotogalerii, które można znaleźć pod tym linkiem.

Sponsor Tytularny: Enea.

Honorowy Patronat: Prezydenta Miasta Białegostoku (www.bialystok.pl), Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, PZPN, Akademii Klasy Ekstra, Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Sponsorzy Strategiczni: Skawa Wadowice, Betex.

Partnerzy Turnieju: Miasto Białystok, TideSoftware, InterRisk, Hanbud, Humana Medica Omeda, Hościłowicz Stomatologia, Arhelan, Marko, Stadion Miejski w Białymstoku.