W weekend 1-2 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju młodzieżowego Enea Jaga Cup! Na płycie głównej Stadionu Miejskiego zmierzyło się ze sobą aż 12 zespołów z Polski, Portugalii, Szkocji, Danii, Litwy i Białorusi, w tym oczywiście zespół Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

W turnieju zwyciężył zespół Lecha Poznań. Drugie miejsce zajęła Pogoń Szczecin, a trzecie Legia Warszawa. Drużyna Jagiellonii Białystok uplasowała się na piątej pozycji.

Po pierwszym dniu zmagań [PODSUMOWANIE] w najlepszej sytuacji przed fazą finałową była Pogoń Szczecin. Portowcy, którzy na koncie mieli komplet zwycięstw, również niedzielę rozpoczęli od wygranej nad Sportingiem aż 7:2. Potem jednak do drużyny ze Szczecina przyszły dwie porażki z Legią Warszawa (1:3) i w „finale” z Lechem Poznań (2:5). To właśnie Kolejorz wykorzystał słabszą dyspozycję rywala, bardzo pewnie wygrywając swoje wszystkie mecze w niedzielę (5:1 z Jagiellonią, 4:1 z Celtikiem i 5:2 z Pogonią), zapewniając sobie w ten sposób zwycięstwo w całych rozgrywkach. Podium uzupełniła Legia Warszawa.

Piąta w całym turnieju była ekipa Jagiellonii. Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2009, prowadzony przez Rafała Matusiaka i Pawła Bondziula niedzielę rozpoczął od dwóch porażek z Lechem (1:5) i Sportingiem (0:2), ale na zakończenie zmagań potrafił po dużych emocjach pokonać Legię 2:1. Dopiero czwarte miejsce zajęła najlepsza drużyna z zagranicy – portugalski Sporting CP. Obrońca tytułu sprzed roku, szkocki Celtic, zamknął tabelę Ligi Mistrzów, plasując się na szóstej pozycji.

W Lidze Europy zdecydowanie najlepsze były drużyny Zagłębia Lubin i duńskiego FC Kopenhaga. Te dwie ekipy wygrały w niedzielę komplet swoich spotkań, zajmując kolejno miejsca numer siedem i osiem w całym turnieju.

Kolejny turniej z serii Jaga Cup już za rok i nie ma co ukrywać – wielkich piłkarskich emocji na pewno nie zabraknie, a to one przecież, w połączeniu z dobrą zabawą dziesięcioletnich adeptów piłki nożnej, są w tym wszystkim najważniejsze.

Jak wyglądała ostatnia edycja turnieju? Poniżej prezentujemy materiał wideo z tego wydarzenia. Zachęcamy również do przeczytania relacji oraz obejrzenia fotogalerii, które można znaleźć pod tym linkiem.

Sponsor Tytularny: Enea.

Honorowy Patronat: Prezydenta Miasta Białegostoku (www.bialystok.pl), Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, PZPN, Akademii Klasy Ekstra, Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Sponsorzy Strategiczni: Skawa Wadowice, Betex.

Partnerzy Turnieju: Miasto Białystok, TideSoftware, InterRisk, Hanbud, Humana Medica Omeda, Hościłowicz Stomatologia, Arhelan, Marko, Stadion Miejski w Białymstoku.