1 09.20 14:30
Nowszy wpisStarszy wpis

SMS Jagiellonia wznowiła naukę

1 września to data rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Nie inaczej było w Szkole Mistrzostwa Sportowego Jagiellonia, w której przez najbliższych 10 miesięcy będzie uczyło się ponad 130 młodych adeptów piłkarskich.

W tym roku wreśniowa inauguracja nie miała tak uroczystego charakteru jak w latach ubiegłych, a wszystko przez trwającą epidemię koronawirusa. Zamiast spotkania na auli młodzi piłkarze spotkali się w salach z wychowawcami oraz trenerami. – Jesteśmy przygotowani. Otrzymaliśmy wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej i stosujemy się wobec nich – powiedziała Aneta Matusiak z jagiellońskiej SMS.

W roku szkolnym 2020/21 naukę w SMS Jagiellonia rozpoczęło 137 uczniów w sześciu klasach licealnych i jednej w szkole podstawowej. Do matury ma przystąpić 19 osób. Szkoła mistrzostwa sportowego funkcjonuje od 1 września 2016 roku. Placówka mieści się w budynku przy ulicy Ciepłej 40 w Białymstoku. Młodzi piłkarze, którzy swoje umiejętności szlifują w naszej Akademii Piłkarskiej mogą liczyć na dydaktyczne wsparcie ze strony wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. – Oczywiście w ich wypadku regularne treningi są ważne, ale odpowiednie wykształcenie oraz zdobycie niezbędnej wiedzy jest jeszcze ważniejsze. Nie da się ukryć, że inteligentne osoby lepiej spisują się na boisku – podkreśla trener Łukasz Tupalski.

Pod tym LINKIEM można obejrzeć krótką fotorelację z inauguracji roku szkolnego w SMS Jagiellonia.